Wędzonki

Wędzonki i wędzenie

Dwa magiczne, niby proste i zrozumiałe słowa, jednak aby powstały trzeba niemal naukowo podejść do sprawy ich przygotowania i produkcji. Na Wikipedii jest to opisane w miarę prosto i poprawnie- zobacz

wędzonki

Własne wędzonki

Jak już zaczerpniecie wiedzy z wikipedii będziecie wiedzieli teoretycznie jak to się robi. Ja jednak na swoim blogu zamierzam przedstawić i namówić wszystkich do budowy własnej wędzarni od strony praktycznej-smakowe przyjdą same. Na kolejnych podstronach znajdziecie w zasadzie wszystko aby podjąć się budowy własnej wędzarni. To wcale nie jest takie trudne a ile potem radości w tym właśnie smakowych. Biorąc jeszcze pod uwagę co sprzedają nam w sklepach, a szczególnie super marketach / 90% smakowo/wyglądowych składników to chemiczne ulepszacze/ to koronny argument aby zabrać się za budowę. Robiąc własne wędzonki mamy pewność, że nasze wędzonki nie będą tego zawierały!. Dobrze uwędzone mogą być długi czas przechowywane i  cały czas zachowają swoje walory smakowe i jakościowe. Nie jak sklepowe, które po 2 dniach stają się obślizłe i w zasadzie zapachu nie mają żadnego. Dodam, że sam proces wędzenia to przyjemnie spędzony czas i staję się tak wciągającym hobby, że po zakończeniu wędzenia chciałoby się znowu wędzić kolejne i kolejne. Wędzić można w zasadzie wszystko, bo to po prostu znany od wieków proces konserwacji mięsa, ryb itd.

Mój pierwszy, prosty blog o budowie wędzarni i wędzeniu www.wedzarnianadzialce.pl cieszy się od 3 lat tak ogromnym zainteresowaniem / pół miliona wejść w ub. roku/, że przerosło to moje oczekiwania. Świadczy jednak, że jest ogromne zainteresowanie tematem. Postanowiłem uruchomić ten właśnie blog o nazwie MOBIL-WEDZARNIA.PL, który zawierał będzie niemal te same tematy co pierwszy z tą jednak różnicą, że ten oparty na CMS-Wordpress daje możliwość komentowania poszczególnych artykułów lub pisania własnych spostrzeżeń, pomysłów.

Mam nadzieję, że tych kilka argumentów zachęci wszystkich do budowy własnych wędzarni i robienia zdrowych, smacznych wędzonek. Serwis otwarty jest na wszelkie pomysły – macie takowe lub fotki własnych dokonań – piszcie i przesyłajcie materiały.

Z dymnym pozdrowieniem!

Leszek

 

Udostępnij na: