Wędzarnia

Budowa wędzarni – jak i dlaczego zbudowałem..

Wędzarnia z beczki

Moja wędzarnia

Zauroczony wędzarniami, które zrobiliście i zaprezentowaliście na stronach internetowych postanowiłem i ja zbudować własną wędzarnię. Przyznam, że długo nawet bardzo długo oglądałem i analizowałem wszystkie projekty pod każdym kątem względy estetyczne pomijam, bo wszystkie są super! w szczególności funkcjonalności i na końcu ceny.

Na końcu o swoich planach poinformowałem swoją ” drugą połowę” wiedząc, że zostanie to sceptycznie przyjęte, bo dokonam ingrencji w w jej wypieszczony ogród.

przymiarka1

Przymiarki do budowy

 Uzyskałem jednak zgodę obwarowaną warunkiem – tylko w tym, nie innym miejscu. Powiedziałem OK i przystąpiłem do dzieła. Na początek zakupy, niezbędnego materiału. Uzbrojony w wiedzę z internetu i jako tako wiedząc czym różni się zwykła cegła od np. szamotowej  udałem się do pobliskiego składu budowlanego.
Tu od razu nie wdając się w szczegóły powiem tylko, nie warto odwiedzać żadnego składu budowlanego tylko od razu udać się do pobliskiej Castoramy – wybór całej budowlanki przeogromny i sporo niższe ceny wszystkiego co będzie nam niezbędne do budowy, w tym narzędzia! Pierwszy dzień na działce to siedzenie i myślowe rozmyślania, co gdzie i jak, choć wcześniej miałem wszystko zaplanowane i rozrysowane. Przyznam szczerze, że ogarnęły mnie wątpliwości, czy podołam realizacji tej małej budowy. Za podstawowe narzędzie posłużyła mi nie kielnia ale szpachelka dodam, że na codzień pracuję w branży komputerowej, więc proszę o wyrozumiałość w razie nie precyzyjnych budowlanych sformułowań i niedoróbek.

Gotowa wędzarnia

Gotowa wędzarnia – rok 2009

Cała moja wędzarnia kosztowała mnie 1200zł – materiały, pracy własnej nie liczę.

Budowa trwała cały 1 tydzień – wykończenie następny. W linku budowa przedstawiam wszystko dzień po dniu i z małym komentarzem. Pełny opis i fotorelacja zobacz więcej.

Udostępnij na: